Ar verta rinktis anglis šildymo sezonui?

Artėjant šildymo sezonui ir iš anksto nepasinaudojus kietojo kuro atsargomis, labai dažna alternatyva malkoms yra kūrenimas anglimis. Tai senas ir laiko patikrintas kūrenimo būdas, daugelis vyresnio amžiaus žmonių iki šiol mieliau kūrenimui renkasi anglis nei malkas ar briketus. Toks kietojo kuro pasirinkimas leidžia būti tikriems, kad kūrenate ekologišku kuru ir kaitria medžiaga. Visgi, jeigu svarstote, ar verta rinktis akmens anglis, naudinga apie jas sužinoti daugiau nei tik sklandantys mitai.

Tai dažniausias klausimas, kuris užduodamas anglių ir kito kieto kuro pardavėjams. Iš tiesų anglis rinktis verta vien todėl kad tai natūrali medžiaga. Tačiau svarbiausia priežastis rinktis tokį kūrenimo būda – kuro kaloringumas. Akmens anglies granulės savo kaloringumu išsiskiria iš visų kietojo kuro pasirinkimų. Dažniausiai anglių pasiekiamas kaloringumas kelis kartus viršija net geriausių malkų kaloringumą, taip pat anglys išskiria daugiau kaitros nei medžio granulės. Taigi tai reiškia, kad visais atvejais kūrendami anglimis, būsite tikri, jog išgausite tinkamą kaitrą ir saugosite savo katilą bei kaminą nuo teršalų.

Be to, reikia suprasti, kad dėl aukšto kaloringumo, kūrenimas anglimis gali būti puikus pasirinkimas tuomet, kai taupote vietą namuose arba tiesiog neturite kur laikyti kuro. Dažniausiai malkoms ar briketams reikia skirti daug vietos. Ypač, jeigu pasirūpinate kuro atsargomis visam šildymo sezonui. Tuo tarpu anglis lengva sandėliuoti ir jų reikia gerokai mažiau nei bet kokio kito kūrenimui naudojamo kuro.

Dėl šių priežasčių ir todėl, kad anglis įsigyti kainuos daug pigiau nei malkas ar briketus, šis kuro tipas iki šių dienų yra itin populiarus Lietuvoje. Iki šiol tai yra pigiausia kietojo kuro rūšis Lietuvoje, kuri vertinama dėl savo kainos ir kokybės santykio. Be to, labai dažnai tai yra puikus sprendimas, norint apsaugoti gamta. Kūrenimas anglimis nekenkia aplinkai, todėl nebaisu anglimis kūrenti net ir labiausiai apgyvendintose vietose.

Be to, renkantis anglis kūrenimui, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokios spalvos ji yra. Pavyzdžiui, galite pastebėti kas ruda akmens anglis kaina nusileidžia juodos spalvos. Dažniausiai daugelis gamintojų, kurie siūlo rudas akmens anglis, parduoda jas žemesne kaina. Tačiau nereikėtų manyti,jog tai kokia akcija ar išpardavimas. Rudoji anglis tiesiog nėra visiškai suanglėjusi, todėl jos kaloringumas yra mažesnis. tai reiškia, kad ji išsiskiria mažiau kaitros, todėl dažnai galima rasti rudas akmens anglis akcija pritaikant ir parduodant pigiau. Tuo tarpu juoda akmens anglis kaina išsiskiria kaip brangesnė prekė net ir ne šildymo sezonu.

Dažniausiai anglis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame mieste parduodantys gamintojai klientams siūlo rinktis po 25 kg supakuotas anglis. Jos gali būti įvairių frakcijų, gali būti anglies granulėsar tiesiog skaldyta anglis. Priklausomai nuo to, kaip anglį naudosite, priklauso ir kokios frakcijos ją reikėtų rinktis. Pavyzdžiui, automatiniams katilams geriausia rinktis specialiai jiems paruošta anglis, kurios jau yra skaldytos atitinkama frakcija.

Dažniausiai galima rinktis tarp dviejų anglies tipų: plauta ir sijota anglis. Taip pat svarbu žinoti, jog anglis gali būti naudojama ne visiems katilams. Pirmiausia todėl, kad anglis kaina gali vilioti, tačiau tai kuras, kuris išskiria labai daug pelenų. Ne visuomet šis anglies trūkumas gali būti lengvai įveikiamas. Kai kuriais atvejais anglis gali sudegusi palikti net 10 kartų daugiau pelenų nei kitos kuro rūšys. Todėl jeigu katilas nedidelis ir jame pelenų saugykla nėra didelė, kūrenti akmens anglimis gali būti nepatogu. Specialistai taip pat nerekomenduoja akmens anglis ar anglies granules rinktis tuomet, kai namuose yra židinys. Juose anglis gali būti pavojinga, kadangi tai kuras, išskiriantis daug kaitros. židiniai dažniausiai nėra pritaikyti tokiai kaitrai, gali greitai perdegti.

Šiuolaikinius namus įsirengę gyventojai kartais atsisako kūrenti anglimis ne tik dėl to, kad namuose yra židinys, bet ir siekdami namuose išlaikyti švarą. Visgi, reikia pripažinti, kad anglis nėra labai švarus kuras. Kūrenant anglimis reikės ne tik nuolat išsipurvinti rankas, bet ir būti labai atsargiems, kad anglies neprikristų ant grindų. Ji ne tik tepa katilą ir dūmtraukį, bet ir nusėja anglių dulkėmis vietą, kurioje laikomos anglys. Ilgainiui šią vietą išvalyti tampa itin sudėtinga.

Etiam vitae pellentesque ipsum. Curabitur vulputate imperdiet odio, quis finibus erat elementum vel. Fusce nulla massa, hendrerit non lorem vitae, tempus ultricies magna. Fusce quis nunc et arcu mollis.Etiam vitae pellentesque ipsum. Curabitur vulputate imperdiet odio, quis finibus erat elementum vel. Fusce nulla massa, hendrerit non lorem vitae, tempus ultricies magna. Fusce quis nunc et arcu mollis. quis nunc et arcu mollis. quis nunc et arcu mollis.

akmens anglis žema kaina

LOREM IPSUM

Consulting (first ipsum from dolor amet nulla)

€60

Deget maximus elementum, odio augue placerat

€60

Tristique et netus et malesuada fames

€55

Lorem ipsum from dolor amet nulla amet glavrida

€60

Class conubia nostra from lorem per inceptos himenaeos

€120