Kūrenimas briketais: briketų savybės ir pasirinkimas

Sakoma, jog roges reikia ruošti žiemą, o malkas – vasarą. Tai tikra tiesa. Todėl daugelis privačių namų gyventojų šildymo sezonui ima ruoštis tuomet, kai už lango dar rudeniu nė nekvepia. Lietuvoje daug metų tradiciškai namai buvo šildomi malkomis ir anglimis, tačiau pastaruosius metus rinkoje įsitvirtina ir kiti kieto kuro sprendimai, pavyzdžiui, briketai.

Briketai yra ne kas kita, kaip medienos pjuvenu gaminiai, kurie labiausiai vertinami todėl, kad yra daug kaloringesni už malkas. O tai reiškia, kad kūrenant jie išskiria daugiau kaitros. Dažnai sakoma, kad medžio pjuvenų briketai yra tarpinis pasirinkimas tarp malkų ir durpių granulių. Briketai yra optimalaus dydžio, todėl lengvai pritaikomi įvairaus dydžio katilams. Priklausomai nuo to, kur ir kaip laikysite briketus, galite pasirinkti jų formą ir dydį. Briketams nereikalingos nepriekaištingos laikymo sąlygos, nes jie, skirtingai nei malkos, nelinkę greitai sugerti drėgmę ir ją laikyti.

Taip kaip ir malkos yra skirstomos pagal tai, iš kokio medžio jos gamintos, taip ir briketai kaina dažniausiai ir priklauso nuo to, kokio medžio pjuvenų tai yra gaminys. Žinoma, kai kurie pjuvenų ar durpių briketai gali būti gaminami iš medžio atliekų, todėl dažnai yra vadinami biokuru. Renkantis briketus, naudinga žinoti, iš kokio medžio jie pagaminti. Priklausomai nuo to, galima spėti, koks bus briketų kaitrumas. Pavyzdžiui, durpių briketai išsiskiria aukštu drėgmės procentu ir yra mažiausiai kaloringi iš visų gaminamų briketų. Tuo tarpu kaloringiausi – ąžuolo briketai. Tai labiausiai vertinami briketai rinkoje, kaip beje, ir ąžuolo malkos. Panašiai, kaip skirstant malkų kategorijas, taip ir vertinant briketus, antroje vietoje pagal kainą ir efektyvumą yra uosio briketai, o po jų – beržiniai briketai. Vieni iš mažiausiai vertinamų – šiaudų briketai, taip pat iš spygliuočių gaminti briketai.

Dažnai skelbimuose, kuriuose parduodami briketai, galima rasti pasiūlymus įsigyti labai pigių briketų. Tokių skelbimų galite rasti, įrašę į interneto paieškų laukelį frazę „briketai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje“. Rezultatai Jums parodys, kas briketais prekiaujančių žmonių yra labai daug, o ir kainos gali stipriai varijuoti. Tačiau neskubėkite susižavėti labai pigiais briketų pasiūlymais. Kur tokių pasiūlymų paslaptis? Dažniausiai tai yra maišyti pjuvenų briketai, kurių sudėtis nėra aiški. Pavyzdžiui, gali būti, jog tai tėra atliekų, šiaudų ir durpių briketai, kurie gal ir kainuos pigiai, tačiau neduos kaitros katile. Be to, reikėtų atsargiai vertinti tik tokius briketus, kurių sudėtis parašyta, tačiau nėra aiški. Pavyzdžiui, etiketėje parašyta, jog tai yra ąžuolo, beržo ir pušies briketai. manote, kad visų medžių pjuvenų gamyboje panaudota po lygiai? Nereikėtų taip galvoti. didelė tikimybė, kad naudingų medžių dalis yra daug mažesnė nei katilą teršiančių pušų briketų. Be to, verta žinoti, jog skirtingų medžių briketų spalva irgi turėtų skirtis. Tamsiausi – ąžuolo briketai.

Dažniausiai briketai pasirenkami kaip alternatyva dėl patogaus įsigijimo. Ypač tais atvejais, kai namuose kietas kuras naudojamas kaip alternatyva šildymui. Pavyzdžiui, namuose yra židinys ar krosnelė, kuri tik palaiko šildymą, tačiau nėra pagrindinis šilumos šaltinis namuose. Tokiu atveju briketai žmonėms pagelbsti vien todėl, kad jų galima rasti kone kiekviename didesniame buitinių prekių prekybos centre arba tiesiog degalinėje. Nes briketai gali būti parduodami ir mažais kiekiais. Tačiau tai toli gražu nėra pagrindinė teigiama briketų savybė. Briketai yra vis dažnesnis pasirinkimas Lietuvoje ir tai matyti iš kiekvienais metais besiplečiančios rinkos.

Privačių namų gyventojai, daug metų kūrenę malkomis, briketus vertina dėl patogaus jų naudojimo ir efektingai išskiriamos šilumos. Naudojant malkas, nuolat reikia ruošti joms vietą, rūpintis, kad jos nedrėgtų. Tuo tarpu briketai reikalauja daug mažiau vietos, juos galite įsigyti ne tik prieš sezoną, bet ir jau įsibėgėjus šildymo sezonui, jų nereikia džiovinti. Be to, tai daug ekonomiškesnis sprendimas, nes kūrenant briketais katile nesikaupia tiek daug pelenų, kaip nuo malkų. Taip pat briketai daug mažiau teršia kaminą, o tai reiškia, jog Jūsų namuose net ir šildymo sezonu yra daug saugiau miegoti kūrenantis katilui. Taigi, tai naujas ir šiuolaikiškas sprendimas tam, kad Jūsų namuose šiluma laikytųsi kuo ilgiau.

Etiam vitae pellentesque ipsum. Curabitur vulputate imperdiet odio, quis finibus erat elementum vel. Fusce nulla massa, hendrerit non lorem vitae, tempus ultricies magna. Fusce quis nunc et arcu mollis.Etiam vitae pellentesque ipsum. Curabitur vulputate imperdiet odio, quis finibus erat elementum vel. Fusce nulla massa, hendrerit non lorem vitae, tempus ultricies magna. Fusce quis nunc et arcu mollis. quis nunc et arcu mollis. quis nunc et arcu mollis.

medžio briketai

LOREM IPSUM

http://www.kaitrus.lt/briketai/

 

http://www.kansi.lt/briketai/

Deget maximus elementum, odio augue placerat

€60

Tristique et netus et malesuada fames

€55

Lorem ipsum from dolor amet nulla amet glavrida

€60

Class conubia nostra from lorem per inceptos himenaeos

€120