Kokios malkos užtikrins šilčiausią šildymo sezoną?

Malkos jau daug metų yra pats populiariausias kietas kuras šildymo sezonui. buvo laikai, kai privačiuose namuose gyvenantys žmonės malkų prasimanydavo patys, tačiau dabar į šildymą žiūrimą daug šiuolaikiškiau. Dažniausiai malkos yra perkamos iš tiekėjų, todėl pirmą kartą ieškant tokio pirkinio, gali tekti rimtai pastudijuoti, kuo vienos malkos skiriasi nuo kitų ir ką reikėtų apie jas žinoti.

Jeigu pirmą kartą ieškote malkų, reikėtų žinoti, kuo ko priklauso malkų kaina ir apie kokias pirmiausia reikėtų galvoti. Gamintojai pataria pirmiausia rinktis tokia smalkas, kurios būtų ne tik lengvai kūrenamos, bet ir mažai taršios. Mažiausiai dervų turi ąžuolo, beržinės malkos, uosio malkos. Labai svarbu atminti, kad malkos kaina ir priklauso nuo to, iš koki medžio ji pagaminta. Itin kaitrūs medžiai, tokie kaip ąžuolas, kainuoja daug brangiau, todėl perkant didelį malkų kiekį gali susidaryti reikšmingos kainų skirtumas. Tačiau renkantis kokybiška smalkas, Jūs rūpinatės ne tik savo namų šiluma, bet ir saugumu. Dažniausiai itin pigios ir daug dervų turinčios malkos nėra saugios. Pavyzdžiui, net ir sausos malkos iš spygliuočių, sunkiau dega ir labiau teršia Jūsų katilą bei namo kaminą. Dažnai pasitaiko atvejų, kai privatūs namai užsiliepsnoja būtent tuomet, kai kamine pradeda dengti susikaupę suodžiai. Jeigu Jūsų namų kūrenimui naudojamos beržinės malkos, o dar geriau – ąžuolinės, tikimybė padegti savo kaminą ženkliai sumažėja.

Nesvarbu, ar Jums reikalingos malkos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar priemiestyje, pristatant į bet kurią Lietuvos vietą, galima pasirinkti įvairias malkų formas. Priklausomai nuo to, kokie yra Jūsų poreikiai, galite rinktis pirkti malkas priekabomis. tokiu atveju Jums bus pristatytos suskaldytos malkos, kurios bus išverstos Jūsų kieme. Jeigu norite jau paruoštų, tačiau tvarkingų malkų, galite rinktis jau sausas supakuotas malkas, kurios pristatomos konteineriuose. Tai taupo vietą, malkoms nebereikia ieškoti papildomos erdvės. Kitas, pigesnis variantas – pirkti neskaldytas malkas. Jeigu Jūsų namuose ar pas kaimyną yra malkų skaldyklė, tai pirkti neskaldytas malkas yra geriausias variantas. Be to, tokia forma parduodamos malkos dažniausiai yra daug pigesnės nei jau paruoštos kūrenimui.Malkos Vilniuje, Kaune, Klaipėdojebei kituose miestuose taip pat gali būti pristatomos ir rąstais. Tuomet Jums pristatomas norimas rąstų kiekis, o turint namuose reikalingą įrangą, vietos ir fizinės pagalbos, rąstus glite susmulkinti į kalades, o jas – į Jūsų pageidaujamo dydžio malkas. Tai pigiausias, tačiau daugiausiai darbo ir laiko reikalaujantis pasirinkimas. Beje, užsakant tokias malkas, taip pat turės būti naudojama malkų skaldyklė.

Jeigu malkų imate ieškoti dar rudenį, kai šildymo sezonas jau visai ant nosies, nenustebkite, jie rinkoje jau daug metų dirbantys ekspertai patrauks jus per dantį, kad esate vėlyvas. Mat, skirtingai nei briketai, malkos turėtų būti ruošiamos kūrenimui daug anksčiau nei vasarą. Dažniausiai patariama malkomis pasirūpinti ankstyvą pavasarį, kai medžiai dar tik bunda ir nėra savo viduje prikaupę daug vandens. Dažniausiai tai yra laikas iki Velykų. Atkreipkite dėmesį, jog būtent šiuo laiku internete vienas po kito pasipila skelbimai su pasiūlymais įsigyti malkų. Taip pat kiemuose jau galite matyti atvežtas malkas. Tai reiškia, kad pats laikas ruoštis šildymo sezonui. Nors jis dar tik už pusmečio. Kaimo žmonės sako, jog geriausiai dega malkos, kurios yra netgi ne šio, o dar praėjusio sezono. Todėl kai kurie žmonės malkomis pasirūpina keliems metams į priekį, o kūrena pačias seniausias turimas. Jos dažniausiai yra sausiausios, lengvai degančios ir daug kaitresnės nei šiųmetinės.

Miškininkai sako, jog labai dažnai malkos kaitrumas priklauso nuo to, kaip ji yra laikoma. Ne veltui malkos pigiau parduodamos tuomet, kai yra drėgnos, o šildymo sezonas jau visai ant nosies. tiesa, nebūtinai pirkti visiškai išdžiuvusias malkas, nes sausos malkos taps ir Jūsų kieme. Tik svarbu žinoti, kaip jas laikyti. Daugelis žmonių malkoms netgi stato atskiras pašiūres, vadinamas malkinėmis. Čia sudedamos sausos malkos ar drėgnesnės, tačiau ne visada čia užtikrinamas geras vėdinimas. Specialistai pataria, jog vienas geriausių sprendimų šviežias malkas pirmiausia gerai išvėdinti kieme. Tam labiausiai tinka sukrauti jas į atvirą vietą suformuojant daugiakampį. Sukrovus malkas galais į formos vidurį, suformuosite didelį bokštą, kurio viršūnę reikėtų padengti plėvele, kad viršutinės malkos nesudrėgtų. Nesibaiminkite, taip tikrai nesugadinsite malkų. Priešingai, taip gulinčios malkos gerai išsivėdins, nes pro jas prapučiantis vėjas gerai jas išdžiovins. Artėjant šildymo sezonui, taip išdžiovintos malkos gali jau būti kraunamos į jų nuolatinę laikymo vietą.

http://briketai123.lt/malkos/

http://www.kaitrus.lt/malkos/

malkos žemomis kainomis

LOREM IPSUM

Consulting (first ipsum from dolor amet nulla)

€60

Deget maximus elementum, odio augue placerat

€60

Tristique et netus et malesuada fames

€55

Lorem ipsum from dolor amet nulla amet glavrida

€60

Class conubia nostra from lorem per inceptos himenaeos

€120

http://www.kansi.lt/malkos/

 

http://www.kaitrus.lt/malkos/